Skalbiame užuolaidas

Nusprendžiate skalbti užuolaidas, padaryti tą didįjį pavasarinį skalbimą ir tvarkymąsi, tik staiga paaiškėja, kad mašina sugedo ir jai būtinas skalbimo mašinų remontas Vilniuje. Nenukabinkite nosies, taip gal net ir geriau. Nes skalbti užuolaidas, tokį planą mintyse jūs jau turite, tačiau kartu dabar galite pagaliau pirmą kartą tikrai protingai ir susitelkę pamąstyti, ką būtina žinoti apie skalbimo mašinas ir užuolaidų skalbimą.

Kodėl svarbu švarios užuolaidos

Skalbimo mašinaUžuolaidos yra labai jautri namų dalis. Langai – tai mūsų žvilgsniai į pasaulį. Mes žvelgiame per juos, į mus žiūri per juos, ir šviesa ateina taip pat per juos. Kambario šviesotamsa labai priklauso nuo langų padėties, dydžio, švarumo ir, žinoma, užuolaidų. Dieninės užuolaidos visada turi būti baltos ir labai gerai išskalbto, nes jos turi mus šiek tiek slėpti nuo svetimų akių bei drauge praleisti kuo daugiau šviesos į namus. Kartu užuolaidos yra ne tik funkcionalus, bet namams jaukumo, grožio ar prabangos suteikiantis akcentas. Užuolaidos yra iš senų laikų ateinantis toks klasikinis namų elementas, tarytum koks graikiškasis biustas ar koks frakas, kostiumas, turintis istoriją. Taigi, užuolaidos yra istorinis reliktas, ir dėl to jas visada reikia išlaikyti puikios formos, kad šios mums ir suteiktų visada tik geras asociacijas.

Skalbimo peripetijos

Pirmiausia jums kils klausimas, kada skalbti užuolaidas. Iš tiesų jas reikėtų skalbti nuolat, turint pastovų grafiką. Tą galima daryti kas keletą mėnesių. Nors užuolaidos nėra purvinamos kaip kokios staltiesės ar rūbai, ant jų vis tiek kartais lieka nučiupinėjimo žymių, o atsargiausiai reikėtų žiūrėti į tai, kad jos kaupia dulkes. Kartais užuolaidų galima ir neskalbti – pakanka išpurtyti dulkes, užuolaidą nusinešus kur nors į lauką.

Skalbiant užuolaidas patariama jas atskirti nuo kitų skalbinių, ir naudoti būtent užuolaidoms skirtus kitus skalbimo miltelius. Tai turėtų būti labai jautriam skalbimui naudojami patys "ramiausi" skalbimo milteliai. Skalbti reikėtų ir pačiame ramiausiame skalbimo režime. Dieninių užuolaidų negalima skalbti aukštoje temperatūroje, o storas naktines užuolaidas, priklausomai nuo to, iš kokio audinio jos yra, galima kartais taip skalbti. Prieš skalbimą visas užuolaidas visgi reikėtų nusinešti į lauką ir išpurtyti dulkes, kad šios, vėliau sušlapintos, nevirstų purvu. Taip tik būtų sutepamos užuolaidos. Išskalbtas patariama ištampyti ir kabinti ant karnizų – tuomet jos išdžius tokioje būsenoje, kokioje vėliau ir kabos. Išdžiuvusias galima lyginti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *