Aparatūra pirmai video studijai

Audio ir videoKadaise audio, video specialistai atrodė tarsi kosmonautai – darantys kažką labai progresyvaus ir brangaus. Niekas neturėjo technikos, technologijos atrodė dar net ne dabartis, o ateitis. Tačiau dabar matome, kad iš tiesų tie, kas užsiėmė tokia veikla, jau yra seni vilkai ir neįsisavina dabartinių technologijų. O šiuolaikiniai jauni žmonės drąsiai neria į kur kas sudėtingesnes sritis, tokias kaip dirbtinio intelekto programavimas. Tad įsirengti savo vaizdo studiją dabar jau nebėra paslaptingas baugus dalykas, o kažkas realaus. Tereikia mokėti save pateikti ir šiek tiek suprasti, kokios aparatūros tau reikia, kokiomis programomis dirbsi.

Kol esi mėgėjas – pasidaryk savo portfolio

Pirmasis patarimas būtų mokytis ir kurti savo portfolio. Kiekvienas mėgėjas turi nuo kažko pradėti. Net jeigu tau per trisdešimt ir manai, kad jaunystė, kada imlus viskam buvai, jau praėjo, tai netiesa. Mes esame pakankamai gerai išauklėti įsisavinti visas technologijas, todėl ir tokie technologiniai dalykai mums nebus sunkūs. Svarbu nenuleisti rankų. Labai lengva prisitaikyti gyventi vidutinišką gyvenimą su vidutiniškai poreikius patenkinančiais pinigais ir nemėgstamu darbu, o pradėti kažką naujo sunku. Tačiau reikia suimti save į rankas ir tai padaryti. Palengva galite pradėti mokytis dirbti su vaizdu ir garsu, jaukintis audio ir video technologijas. Kiekvieną savo darbelį stengtis išbaigti iki galo, kad jis būtų kuo profesionalesnis. Net jeigu eigoje ims atrodyti, kad tai, ką darote, yra nesąmonė. Patikėkite, net geriausiems režisieriams yra buvęs toks jausmas. Tad tiesiog stenkitės iš visų jėgų ir viskas bus gerai.

Kaip pasidaryti savo portfolio? Mokykitės naujų dalykų, tačiau juos pritaikykite kaskart sukurkite kitokio tipo video darbą. Tegul jūsų tokiuose pratimuose ir portfolio darbuose atsispindi tai, kokiomis skirtingomis technologijomis, metodais mokate naudotis. Taip pat tai, kokias mintis gebate išreikšti. Pasidarykite ir individualių, ir koloboruotų darbų su kuo nors. Tegul darbai jums tiesiog dygsta iš po rankų, tegul jų būna daugiau. Vėliau, kai jau formuosite savo tikrąjį pirmąjį portfolio, visada galėsite išmesti tuos, kurie jums atrodys netinkami.

Svarbu geri kompiuteriai

Renkantis pačią audio, video techniką, reikėtų visada prisiminti, kad labai svarbu yra tikrai geras kompiuteris. Jeigu kompiuteris blogas, jeigu jis veikia prastai, jeigu nepaveža kažko, tai negalėsite kurti vaizdinės ar garso medžiagos. Lėti kompiuteriai tinka paprastų civilių gyvenimui. Tų, kurie šiaip kartais pasėdi internete, kažkur pasidairo, kažką paprasto veikia. Tačiau, jeigu jūs planuojate kurti rimtus darbus, žinokite, kad kompiuteriui teks išvežti tikrai nemažas apsukas, ir tą padaryti teks su jūsų kompiuteriu. Patariama pirkti vieną galingą nešiojamą, galbūt ir su maža vidine atmintimi, pavyzdžiui Lenovo X1 Carbon, tačiau tikrai greitą. Jeigu kažkur eisite, turėsite tokį mobilų darbo įrankį. Taip pat pirkite ir stovinčius stacionarius kompiuterius. Stacionarus kompiuteris yra daug pigesnis negu nešiojamas, kai turi tą patį galingumą. Aišku, nepamirškite ir išorinių laikmenų, kuriose kauptumėte informaciją, jų reikės irgi labai talpių, nes „žali“ video, audio failai užima labai daug kompiuterio atminties.

Kompiuterinės programos kainuos daugiau negu galvoji

Tam, kad kurtumėte kokybišką audio, video produkciją, turėsite pagalvoti apie tikrai brangias kompiuterines programas. Ir čia jums nepadės tik paprastos pigios programėlės, reikės daug brangesnių dalykų. Tikra profesionali programinė įranga kainuoja. Dažniausiai tai būna tam tikros mėnesio narystės. Abonementas, tarkime, už 30 ar kiek eurų. Tuomet su minėta programine įranga galėsite daryti tikrus stebuklus, o drauge jums bus ir labai įdomu pažinti naujas technologijas. Technologijos , kurisoyra labai galingos, šiais laikais ne visada turi fizinį kūną, kartais tai tiesiog labai gerai parašyta programa.

Profesionali vaizdo kūrimo technika

Jeigu kursite video darbus, jums reikės tam tikros technikos. Piešimui, grafikos darbams prireiks geros priešino planšetės, iš kurių populiariausios ir kokybę atitinkančios yra Wacom. Taip pat gal filmuosite. Taiig, reikės geros kameros ar bent jau veidrodinio foto aparato Nicon ar Canon. Reikės ir gerų didelių ekranų, monitorių, kuriuos jungsite prie kompiuterio ir tada pilnai matydami didelį vaizdą, galėsite su programomis koreguoti savo failus.

Profesionali garso technika

Dažnai tie, kas kuria vaizdą, patys primontuoja ir audio failus. Prabangu yra viską daryti vienoje vietoje, jeigu tai nedidelė kompanija. Ir pigu, jeigu tai didžiulė produkcijos įmonė. Tai labai įdomus darbas ir daug kas nori jį daryti, todėl ir jūs galite būti tie, kurie prisidės prie skaitmeninės revoliucijos. Audio darbams vykdyti reikės mikrofonų, garso stiprintuvų ir kolonėlių, taip pat įrašymo įrenginių, tokių kaip garso įrašytuvas, diktofonas. Visa tai turės būti aukštos kokybės. Greičiausiai vien tik įrangos neužteks, reikės dar ir specialiai paruoštų patalpų, kuriose būtų gera garso izoliacija. Visi esame matę, kaip atrodo studijos, išmuštos minkštais audiniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *