Mėnesio archyvas: 2014 m. lapkričio mėn.

Padangos

Padanga – tai apdanga, kuri yra pagaminta iš gumos (storos). Tai viršutinė transporto priemonės rato dalis. Ne tik automobiliai turi padangas, jas turi dviračiai, lėktuvai bei kitos transportui skirtos priemonės. Ši dalis yra svarbi, kadangi turi didelę įtaką saugumui. Šiandieną keliuose įvyksta daug avarijų, dažnai jos baigiasi gana liūdnai. Priežastis, daugeliu atveju, būna netinkamos padangos. Jos gali būti slidžios ar per daug nudėvėtos. Šiai transporto priemonės daliai reikėtų skirti daug dėmesio. Nereikėtų taupyti ir rinktis ne naujų ar pigiausių. Laikui bėgant jūsų automobilio padangos gali tiesiog nusidėvėti, teks jas keisti. Galite pirkti naujas arba padėvėtas. Ne naujos padangos, žinoma, kainuos mažiau, tačiau nepamirškite, jog jų tarnavimo laikas bus trumpesnis. Nerekomenduojama pirkti turguje, kadangi čia prekės stovi lauke. Jas gali paveikti oro temperatūra (karštis ar šaltis, drėgmė ar kiti veiksniai). Verčiau savo transporto priemonei padangas pirkite parduotuvėje. Ši automobilio dalis lemia gana daug. Nuo jos priklausys greitis ir sukibimas su keliu. Padangos skirstomos į tris rūšis:

padangos· Vasarines. Jos eksploatuojamos šiltuoju metų laiku, kada nėra šalčių. Laikotarpis, kurį galite važinėti su tokiomis padangomis, reglamentuojamas įstatymų. Nepaisydami bendros tvarkos reikalavimų galite ne tik prisišaukti bėdą, bet ir pakenkti kitiems eismo dalyviams.

· Žiemines. Šios padangos, kaip ir pasako pats pavadinimas, reikalingos žiemą. Jų paviršius pritaikytas važinėti tada, kada yra sniego bei slidi kelio danga.

· Universalias.

Nurodymų, kuriuo laikotarpiu būtina naudoti žiemines ar vasarines padangas, būtina laikytis. Priešingu atveju vairuotojai gali būti baudžiami. Tai yra svarbu, kadangi galite kelti pavojų ne tik sau, kartu važiuojantiems keleiviams, bet ir kitiems vairuotojams. Kiekvienas turėtų vairuoti saugiai bei tvarkingą transporto priemonę. Tai padės išvengti daugelio nelaimių keliuose.

Šiandieną galima rasti platų pasirinkimą padangų. Vieni vairuotojai ieško pigesnių padangų, kiti nori įsigyti kokybiškas. Jų pagaminama didelis kiekis, statistikos duomenimis, per metus pasaulyje pagaminama apie vieną milijardą. Svarbi padangų dalis – tai protektorius. Jį sudaro guma, ši dalis yra atspari. Galimi mechaniniai pažeidimai, nuo jų saugo (padangą) karkasas. Iš šios medžiagos sudarytas padangos pagrindas. Paveikti gali temperatūra, nuo jos poveikio saugo šonai, kurie yra sudaryti iš apsauginės gumos sluoksnio. Padanga turi būti pritvirtinta prie ratlankio, tam skirti yra bortai. Kiekvienas, turbūt, žino, kad padangos viduje yra oras, kuriam neleidžia išeiti sluoksniai, kurie yra vidinėje pusėje (vidiniai).

Olandiškos krosnelės DRU

Olandiškos krosnelės “DRU” – šiluma jūsų namuose

krosnelesŠaltajam sezonui prasidėjus, norisi namuose jaukiai ir šiltai leisti laiką. Būtų gera turėti tokį šilumos šaltinį, kuris skleistų malonią ir jaukią šilumą. Sutiksite, kad židinio ar krosnelės šiluma – kitokia. Nepalyginsi jos su ta, kurią skleidžia radiatorius. Šiluma, kurią sukuria deganti ir spragsinti mediena – daug malonesnė akiai ir sielai. Taip pat ugnies šviesa, nusidriekianti kambariuose, yra artimesnė nei ta, sukurta elektrinės lemputės. Krosnelės neturėtų būti tik šilumos šaltinis, bet ir derantis interjero elementas jūsų būste – tai, kas sukurtų jaukią atmosferą, komforto jausmą.

Olandų gamintojas „Dru“ jau daugiau nei 250 metų kuria inovatyvias, nuolatinio kūrenimo krosneles pastoviam kūrenimui (įvertintos ir sertifikuotos pagal DIN EN 13240 normą). „Dru“ dujiniai, elektriniai židiniai, lauko kepsninės bei aukštos kokybės smulkiagrūdžio ketaus krosnelės, jau daugelį metų populiarios ne tik Olandijoje, Anglijoje, Vokietijoje bei kitose Europos šalyse. Tarp jų plataus asortimento rasite židinį arba krosnelę, kuri derės prie bet kokių interjero sprendimų.

„Dru“ krosnelės prilygsta griežčiausiomis CO emisijos normoms: mažos kuro sąnaudos, aukštas degimo efektyvumas, bei gera konstrukcija – trigubas oro cirkuliacijos srautas CB (švaraus degimo) ir MF (medis-anglis kūrenti) degimo sistemoms.

Schemoje matome, kaip pirminis oro srautas (1), patenka į degimo kamerą sušyla ir skirstosi į 2 dalis, aušindamas nugarėlę ir , jau sušilęs, patenka į degimo kamerą ir didina degimo efektyvumą; per dvigubą krosnelės viršų keliauja tolyn bei nustumia dūmus nuo stiklo, besileisdamas žemyn.

Kiti privalumai: didelė pakrova per krosnelės šoną, neįkaistanti rankena, talpi peleninė, lengvas oro srautų valdymas, didelis stiklas, o dėl šios priežasties – malonus akiai ugnies vaizdas.

„DRU“ krosnelių standartinė spalva yra pilka, tačiau savo interjerui galite pasirinkti net 4 „majolica“ emalės spalvas: dramblio kaulo, pilką, rudą ir žalią. Emaliuotas paviršius yra tvirtas ir lengvai valomas.

DRU židiniai dėl savo degimo technologijos yra vieni pažangiausių pasaulyje. Didelis šilumos atidavimas ir efektyvumas siekiantis net iki 85%. Ekonomiškas bei natūralus šildymas. Jūsų namuose

Skaityti straipsnį “Olandiškos krosnelės DRU” »

Kondicionieriai internetu: už ar prieš?

Kondicionieriai – tai iš tiesų populiari prekė, kuria domisi nemažai žmonių, ir kartais kyla klausimas, kur šias prekes būtų pirkti palankiausia. Tuo atveju jei norima rasti iš tiesų gausų prekių pasirinkimą, geriausia lankytis specializuotose tokių prekių parduotuvėse, o jų galima rasti fizinių ir internetinių. Pastaruoju metu tikrai neretai klausiama, ar verta pirkti kondicionierius internetu, taigi, kokie tokio apsipirkimo būdo privalumai bei trūkumai?

kondicionieriaiVienas didžiausių internetinių parduotuvių privalumų yra tai, kad prekių galima įsigyti daug greičiau bei paprasčiau, ir svarbu yra tai kad nereikia gaišti laiko keliaujant į fizinę parduotuvę. Užsisakyti prekių galima vos per kelias minutes, tačiau tinkamų prekių paieška, žinoma, gali trukti ir ilgiau.

Renkantis tinkamiausią kondicionierių skubėti tikrai nereikėtų – juk paprastai jie tarnauja gana ilgą laiką, tad labai svarbu yra tai kad pasirinktumėte tokią prekę, kuri pateisintų jūsų lūkesčius. Kuo daugiau informacijos apie tam tikrus kondicionierius turėsite, tuo paprasčiau galėsite nuspręsti, kuris pasirinkimas gali būti pats tinkamiausias.

Skaityti straipsnį “Kondicionieriai internetu: už ar prieš?” »