Mėnesio archyvas: 2014 m. gegužės mėn.

Priešgaisrinės durys – ne tik apsauga nuo gaisro plitimo

Priešgaisrinės durys, skirtingai nei įprastos lauko durys ar vidaus durys, pasižymi dideliu atsparumu ugniai ir neleidžia vidaus patalpose išplisti gaisrui. Priešgaisrinės durys tinkamiausios tose patalpose, kurioms keliami patys aukščiausi priešgaisriniai, o taip pat ir akustiniai reikalavimai. Priešgaisrinės durys apsaugo ne tik nuo gaisro išplitimo, tačiau drauge ir nuo dūmų.

priesgaisrines durysDurys pagal priešgaisringumą skirstomos į tokias klases: El 15, El 30, El 60, El 90. Šios klasės parodo priešgaisrinių durų atsparumą ugniai minutėmis, pavyzdžiui, El 15 – priešgaisrinės durys ugniai atsparios 15 minučių, El 30 – priešgaisrinės durys ugniai atsparios 30 minučių ir t.t.

Priešgaisrinės durys, kaip ir kitos lauko durys ar vidaus durys, gali būti tiek vienvėrės, tiek ir dvivėrės, aklinos arba su stiklais (šiuo atveju stiklai arba stiklo paketai taip pat naudojami tik ugniai atsparūs). Priešgaisrinės durys gali būti arba medinės, arba plieninės. Pastarosios dar vadinamos metalinės durys arba šarvuotos durys.

Priešgaisrinės durys gaminamos iš cinkuotos skardos, tuomet dengiamos pačios aukščiausios kokybės milteliniais dažais. Gali būti ir dekoruojamos, pavyzdžiui, medžio imitacija. Tai parodo, kad priešgaisrinės durys, kaip gali daugeliui pasirodyti, nėra niekuo neišsiskiriančios, masyvios ir neišvaizdžios durys. Priešingai, ir priešgaisrinės lauko ar vidaus durys gali būti gražios ir akį traukiančios.

Priešgaisrinės, kaip ir kitos lauko ar vidaus durys, yra labai plataus panaudojimo lauko: nuo butų ar nuosavų namų iki viešųjų įstaigų ir pan.

Kiek kainuoja priešgaisrinės durys?

Priešgaisrinės durys kaina mažai kuo skiriasi nuo kitokio tipo durų: priklausomai nuo pirkėjo poreikių ir norų, skiriasi ir durų kaina. Paprastas aklinas priešgaisrines duris galite įsigyti maždaug nuo aštuonių šimtų litų. Jei pirksite internetu ar, pasinaudoję paieškos sistemomis įrašysite frazę ,,priešgaisrinės durys akcija“, tuomet rasite pasiūlymų, kuriais pasinaudoję, už šias duris mokėsite dar mažiau. Dvivėrės priešgaisrinės durys kainuoja daug daugiau – jų kaina siekia ir du tūkstančius litų ar net daugiau.

Pirkdami duris internetu, Jūs galite pasirinkti pirkinį iš bet kurio miesto -tokiu atveju mokėsite už pristatymą, tačiau sutaupysite, tikėtina, už pačias duris. Jei pirkti norite parduotuvėje, tai priešgaisrinės durys Vilniuje asortimentu lenkia kitus šalies miestus.

Priešgaisrinės durys laiptinėje

Daugiabučių namų gyventojai visuomet siekia, kad jų laiptinės durys būtų kuo saugesnės (atsižvelgiant ir į gaisrus, ir į įsilaužimus ir pan.), tvirtesnės. Todėl laiptinėse labai populiaru statyti būtent priešgaisrines duris.

Taip pat daugiabučių gyventojai suinteresuoti turėti šiltas duris, kad į namo laiptinę patektų kuo mažiau šalto oro. Priešgaisrinės durys yra labai šiltos durys, kadangi jos užpildytos akmens vata ar kitomis šiltinimo medžiagomis.

Taigi, priešgaisrinės durys – ne tik apsauga nuo gaisro plitimo į vidaus patalpas, tačiau ir saugumo bei šilumos garantas.

Kuo skiriasi kavos aparatai?

Kavos aparatai, kaip ir daugelis buitinių prietaisų, skiriasi, žinoma, gamintoju, taip pat savo gabaritais, funkcijomis. Rinkoje dabar gausu nedidelių, kompaktiškų kavos aparatų, puikiai tinkančių nedideliuose biuruose, neužimančių daug vietos. Taip pat siūloma ir dideli kavos aparatai, kurie populiaresni dideliuose biuruose, taip pat viešbučiuose. Tiesa, dydis ne visuomet lemia funkcionalumą.

kavos aparataiKavos aparatai skiriasi vieni nuo kitų tam tikromis funkcijomis. Pirmiausia, tai pagaminamos kavos rūšys. Šiuolaikinės technologijos sąlygojo tai, kad aparatai gali gaminti šešių ir daugiau rūšių kavas. Kitas aspektas – vanduo. Vieni kavos aparatai turi vandens rezervuarus, kiti gali būti pajungiami nuo vandentiekio arba vandens talpos. Kai kurie kavos aparatai turi automatinio prasiplovimo funkciją, o tai reiškia, kad jų eksploatacija ženkliai paprastesnė ir patogesnė.

Kavos aparatai biurams ir viešbučiams

Visgi populiariausi kavos aparatai yra kavinėse, biuruose bei viešbučiuose.

Kavos aparatai prekiaujantiems kava yra bene vienas esminių dalykų, kadangi aparatai leidžia palengvinti bei paspartinti kavos virimo procesą ir per trumpą laiką aptarnauti daugiau klientų.

Kavos aparatai biurams nėra pirmojo būtinumo dalykas, tačiau suteikia nemažai privalumų. Tai tarsi tam tikra personalo suartinimo bei organizacinės kultūros kūrimo priemonė, kadangi darbuotojai pertraukų metu gali užsiplikyti kavos, pasišnekučiuoti. Kita vertus, kavos virimo aparatai ganėtinai svarbūs didesnėse įmonėse, kurios priiminėja svečius, klientus, partnerius ir pan. Mažesniems biurams siūlomi maždaug šešių rūšių gėrimus gaminantys aparatai, nebūtinai su automatinio prasiplovimo funkcija, tuo tarpu didelėms įmonėms rekomenduojama daugiau kavos rūšių gaminantys aparatai, automatiškai prasiplaunantys.

Kavos aparatai viešbučiams svarbūs tuo, kad viešbučio svečiams suteikia galimybę bet kuriuo metu mėgautis kava. Viešbučiams rinkoje siūlomi daugiau kavos rūšių gaminantys aparatai, su patentuotais mikseriais, turintys galimybę piešti pieno puta, taip pat viešbučių rinkoje daugiau vertinami spartūs aparatai, pavyzdžiui, paruošiantys daugiau kaip porą šimtų kavos puodelių per valandą.

Naudoti kavos virimo aparatai

Jei Jums kavos virimo aparato reikia laikinai arba tik tam tikriems atvejams, tuomet kyla klausimas: ar pirkti pigų kavos aparatą ar naudotą? Pigus kavos aparatas, tikėtina, bus neilgaamžis ir gali nepatenkinti lūkesčių. Tuo tarpu naudoti kavos aparatai taip pat gana rizikingas pirkinys, kadangi pirkėjas nežinos, kaip jis buvo naudojamas ir prižiūrimas. Taigi, čia tiktų posakis: pirkti katę maiše. Tačiau yra viena alternatyva – kavos aparatų nuoma. Nuomojami kavos aparatai profesionaliai prižiūrimi, todėl būsite garantuoti, kad gausite kokybišką ir gerą daiktą. Nuoma labai tinka, kuomet aparatas reikalingas retai, tik tam tikriems atvejams.

Kuo skiriasi kapsuliniai ar monetiniai kavos aparatai?

Jau pats pavadinimas pasako, kad monetiniai kavos aparatai turi monetų priėmimo (ir) grąžinimo funkciją. Tai lengvina pirkimo procesą: išsirenkate norimą gėrimą, sumetate monetas ir paimate savo užsakymą.

Tuo tarpu kapsuliniai kavos aparatai monetų nepriima, jų esmė – kapsulės. Šio aparato veikimo principas – į aparatą klientas įdeda pasirinktą kavos gėrimo kapsulę, paspaudžia mygtuką ir po kelių akimirkų jo užsakymas būna paruoštas. Gardžios kavos!

Gėlės užsakomos internetu

Gėlės internetu gali būti puikiu pasirinkimu ne tik taupantiems laiką žmonėms – juk ne visada turime galimybę gyvai pasveikinti mums svarbius žmones, gyvai, taigi, tenka pagalvoti apie gėlių užsakymą internetu. Gėlės užsakomos internetu gana dažnai gali tapti tikru išsigelbėjimu, nes ne visada turima pakankamai laiko nuvykti į gėlių saloną.

gėlės užsakomos internetuUžsakyti gėles tikrai labai paprasta, ir, jei tai padaroma iki tam tikros valandos, galima būti garantuotiems, kad gėlės bus pristatytos dar tą pačią dieną. Gėles galima užsakyti internetu, pildant tam tikrą formą arba telefonu, paskambinus ir papasakojus savo lūkesčius. Svarbu tai, kad jūs patys galite pasirinkti, kaip turėtų būti suformuota puokštė, taigi, galite tikėtis, jog ji tikrai atitiks jūsų lūkesčius. Užsakydami gėles internetu galite rasti tikrai didelį įvairių gėlių pasirinkimą, todėl visai nesvarbu, kokios gėlės labiausiai atitiktų jūsų lūkesčius, tikrai galite pasirinkti tinkamiausią variantą.

Skaityti straipsnį “Gėlės užsakomos internetu” »

Balansiniai dviratukai: mokinkite vaiką koordinuoti savo kūną!

Vaiko pasaulį supa daugybė reikalingų, šiek tiek reikalingų ir visiškai nereikalingų daiktų. Pas vienus jų daugiau, pas kitus mažiau, tačiau vienas daiktas, kuris nepralenkia beveik nei vieno vaiko yra dviratukas. Su dviratukais vaikai supažindinami nuo pat mažens ir tęsiasi daug metų tiek vaikystėje tiek suaugus. Pačių mažiausių dažniausias pasirinkimas yra arba tradiciniai triratukai arba balansiniai dviratukai. Taigi koks yra geriausias pasirinkimas jūsų mažylio pirmajam dviratukui?

balansiniai dviratukaiUžtikriname, balansiniai dviratukai yra pats tinkamiausias pasirinkimas. O kodėl? Atsakysime šiame straipsnyje. Iš pirmo žvilgsnio pažiūrėjus į balansinius dviratukus pastebėsime įprastą dviratuką, tačiau atidžiau įsižiūrėjus pamatysite, kad balansiniai dviratukai neturi pedalų, grandinės, žvaigždžių ir išsikišimų, todėl yra idealus pasirinkimas mažiems vaikams, kurie sugeba pakankamai gerai vaikščioti.

Kodėl balansiniai dviratukai yra geriausias pasirinkimas?

Atsakymas yra paprastas. Tai balansinio dviratuko specifinis dizainas ir kokybė. Specialaus dizaino dėka balansiniai dviratukai yra sukurti taip, kad padėtų vaikui lavinti motorinius įgūdžius, koordinaciją, pusiausvyrą bei pasitikėjimą savimi.

Balansiniai dviratukai geriausiai tinka vaikams nuo 2 iki 5 metų. Daugumos jų sėdynės yra reguliuojamos, todėl ir tinka skirtingo ūgio vaikams važinėtis keletą metų. Nors balansiniai dviratukai yra tik su dviem ratais, tačiau jie yra pakankamai saugūs lyginant su triratukais, kurie gali gana lengvai apsiversti nuvažiuojant nuo šaligatvio ar kitoje nelygioje vietovėje.

Balansiniai dviratukai yra puiki mokymo priemonė ir padeda vaikui išmokti kontroliuoti save ir koordinuoti savo kūną, laikyti pusiausvyrą bei lavinti motorinius įgūdžius, o svarbiausia, kad tai yra dviratukas, kuris ruošia vaiką priprasti prie dviejų ratų. Jūsų vaikui augant reguliuojamos sėdynės dėka balansiniai dviratukai auga kartu su vaiku. Kai jūsų vaikas išmoks gerai važiuoti su balansiniu dviratuku, jam tikrai nebus didelis iššūkis išmokti važiuoti su tradiciniu dviratuku su pedalais, kadangi mažyliui nereikės mokintis koordinuoti savo judesių bei vairuoti ir visą dėmesį bus galima sutelkti į tradicinio dviratuko pedalų mynimą.

Kitas privalumas yra tai, kad balansiniai dviratukai yra pakankamai mobilūs ir neturi išsikišusių pedalų, todėl galėsite lengvai įsidėti nors ir į maža automobilį. Dažniausiai padangos būna pripučiamos, todėl su balansiniais dviratukais jūsų vaikas galės važinėtis ne tik šaligatviais ir žaidimų aikštelėse, tačiau ir bekele, ant žvyro, smėlio, žolės ar kito grunto. Kai kurie balansiniai dviratukai turi specialiai bekele pritaikytas važinėtis padangas.

Balansinių dviratukų priedai

Kartu su balansiniu dviratuku yra galimybė įsigyti naudingų priedų. Žinoma pats svarbiausias yra šalmas, kuris ne tik padeda išvengti sužeidimų pargriuvus, tačiau ir pratiną vaikus važinėtis saugiai nuo mažų dienų. Taip pat prie balansinio dviratuko galima tvirtinti įvaisius skambučius, krepšelius ar pačiam vairuojančiajam užsidėti apsaugas ant alkūnių ar pirštines.