Mėnesio archyvas: 2014 m. balandžio mėn.

Vestuvių planavimas

Daugelis iš mūsų svajoja apie tobulas vestuves. Tai vienas iš svarbiausių ir gražiausių viso gyvenimo įvykių. Balta vestuvinė suknelė, saulėta diena ir mylimasis tampa neatsiejama nuo šio įvykio. Taip pat labai svarbus vestuvių tortas, kuris tampa saldaus stalo pagrindiniu akcentu.

vestuvinė suknelėTiek daug reikia suplanuoti, kad šventė vyktų taip, kaip norisi. Kuo anksčiau pradėsite planavimus, tuo geriau seksis. Daugelį paslaugų reikia užsakyti iš anksto. Muzikantai ar renginių vedėjai, vestuvių sezono metu, turi daugybę užsakymų. Su jais gali tekti tartis net ir likus pusmečiui iki vestuvių dienos. Ypatingai, jei tai labai populiarūs specialistai. Fotografo paslaugos taip pat priskiriamos prie būtinų. Prieš pasirenkant, galite paprašyti, kad jis ar ji pateiktų savo darbus ir galėsite įvertinti ar Jums patinka fotografavimo stilius ir kokybė. O štai filmuotojo galite ir atsisakyti ar samdyti tik įamžinti akimirkas bažnyčioje. Ne mažiau svarbi yra pokylio vieta. Tam tinka restoranai, kavinės, sodybos. Nusprendus ko norite kreipkitės į savininkus ar administratorius.

Nuotaka ir jos vestuvinė suknelė sukelia daugiausia klausimų. Ilga, trumpa, balta, o gal juoda? Geriausia vykti į suknelių saloną ir matuotis kuo daugiau įvairiausių modelių. Tik taip pamatysite kas Jums tinka. Būtinai pasikvieskite kartu su Jumis eiti ir gerą draugę, mamą ar sesę. Ne visuomet galima pasikliauti pardavėjos nuomone, todėl artimos moterys Jums patars nuoširdžiau.

Vestuvių vaišės turi būti skanios ir gražiai pateiktos. Lengvi užkandžiai, karštieji patiekalai ir saldumynai. Viskas turi būti suderinta iš anksto. Šviežias maistas svarbus ir dėl sveikatos. Jeigu abejojate dėl to ką pasirinkti, tai surenkite degustacijos vakarą. Sutarkite, kad Jums pagamintų pasirinktų patiekalų pavyzdžius. Tuomet tikrai išsirinksite kuo norite pavaišinti šventės dalyvius. Vienas iš svarbiausių – vestuvių tortas. Be jo, neįsivaizduojame šios svarbios dienos. Skirtingos rūšys gali priversti nerimauti, tačiau prieš priimant sprendimą ką užsakyti, kad pagamintų, prašykite nedidelio gabalėlio. Ne mažiau svarbus ir torto papuošimas. Nebūtina rinktis klasika tapusių rožių ar jaunųjų figūrėlių, kuriomis puošiami tortai, tačiau galima sugalvoti ir kažką originalaus, pavyzdžiui, drugelius ar spalvą, kuria puošiama vestuvių pokylio salė.

Svarbiausia metų šventė – vestuvės praeina ir atmintyje lieka tik prisiminimai apie ją. Žiūrint į nuotraukas po daugelio metų bus malonu vėl prisiminti tą įvykį, kuris sujungė du mylinčius žmones. Negailėkite laiko viską kruopščiai suplanuoti, juk šventė skirta Jums.

Tvorų montavimas

Lietuvoje įprasta, kad aplink namus yra tvoros. Tai ne tik puiki apsauga nuo kaimyno augintinio, kuris kaip tik ir taikosi užbėgti į Jūsų kiemą, ir prikrėsti šunybių, bet ir nuo ilgapirščių vagių. Daugelis rūpinasi kokią geresnę tvorą pasirinkti, kad būtų graži, bet pamiršta, kad svarbus ir tvorų montavimas ir kiti darbai.

tvorų montavimasKai kurias galima paprastai aptverti be specialistų pagalbos, tačiau kartais reikalingi ir įrankiai tvoros montavimui, kuriuos arba turite turėti, arba turite išsinuomoti įrankių nuomos vietose. Taip pat kartais net ir turint reikiamų žinių ir įgūdžių nėra laiko tai daryti. Tuomet reikia ieškoti kas atlieka šiuos darbus. Tvoros būna su pamatu arba be jo. Jeigu renkatės pastarąjį variantą, tai iki 1,80 m aukščio Jums nereikia jokių leidimų, o norint statyti su pamatu reikės parengti projektą, kuris skirtas II grupės nesudėtingiems statiniams. Vėliau reikės jį suderinti ir tik tuomet galėsite imtis montavimo darbų.

Individualių namų savininkai dažniausiai renkasi medines, segmentines ar metalines tvoras. Kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų. Daugeliui gražiausios yra medinės tvoros. Tai natūralumas ir paprastumas. Tačiau mediena nėra ilgaamžė. Ją puola įvairūs mikroorganizmai, o drėgmė ir lauko sąlygos nedaro naudos. Turint tokią tvorą labai svarbu tinkama kokybė ir priežiūra. Dažai, lakas ir alyva padeda išsaugoti medieną sveiką. Tokią tvorą reikia nuolat tinkamai prižiūrėti.

Metalinė tvora, jei tai kalvio rankų darbas, yra labai brangi. Metalas vertinamas dėl ilgaamžiškumo ir tvirtumo. Tokių konstrukcijų nereikia nuolat prižiūrėti ir dengti antiseptinėmis medžiagomis ar perdažyti kas kelerius metus. Segmentinės tvoros tarnaus ilgus metus. Jos tvirtos ir patikimos. Palyginus tvorų kainas segmentinės yra pigiausios, kitų rūšių, jei tai ne rankų darbas, tai kainos yra panašios. Nusprendus ką įsigyti belieka ieškoti kas atliks darbus. Tvorų montavimas, pirmą kartą su tuo susiduriančiam žmogui, gali būti sunkus darbas. Juk reikia tiek daug visko žinoti apie stulpus, sujungimo detales, tvirtinimo būdus. Taip pat reikalingi įrankiai tvoros montavimui, kurių dažnas neturi. Tokiais atvejais geriau samdyti įmonę, kuri tuo užsiima. Jums nereiks rūpintis niekuo, išskyrus tvoros išsirinkimu.

Kokybiška tvora stovės daugelį metų ir saugos Jūsų namus. Svarbu išsirinkti ne tik gražią, bet ir praktišką, kuri nereikalaus didelės priežiūros eksploatacijos metu. Jeigu dvejojate ką pasirinkti, tai kreipkitės į specialistus, kurie dirba šioje srityje ne vienerius metus.

Geriamasis vanduo: kokį rinktis?

Specialistai pataria per dieną išgerti bent 2 litrus vandens. Turbūt nereikia nė sakyti, kad alkoholiniai gėrimai ir kava "nesiskaičiuoja", nes vartojant šiuos gėrimus vandens paprastai tenka išgerti dar daugiau. Gana dažnai kyla klausimas, koks gi geriamasis vanduo gali būti pats geriausias, kad patenkintų kasdienį vandens poreikį.

geriamasis vanduoKartais per daug nesirūpinama, koks vanduo geriamas, ir vartojamas paprasčiausiai vanduo iš čiaupo. Deja, ne visada galima būti tikriems, kad toks vanduo tikrai yra švarus. Kai kuriose vietovėse iš tiesų stebina vanduo iš čiaupo, ir pasižymi puikiomis savybėmis, tačiau ne visi regionai gali tuo didžiuotis. Taip pat esame linkę manyti, kad vanduo iš šulinio visada yra švarus. Deja, tai ne visada yra tiesa – juk įvairūs vandens testai atliekami gana retai, taigi, ne visada galime būti užtikrinti, kad vanduo tikrai bus švarus.

Skaityti straipsnį “Geriamasis vanduo: kokį rinktis?” »

Viešbutis Valakampiuose

Viešbutis Valakampiuose – tai vienas geriausių pasirinkimų, kai norima puikiai praleisti laiką, apsistojus gražioje ir ramioje vietoje. Šis viešbutis jau pamėgtas tiek ir svečių iš užsienio, tiek ir mūsų šalies gyventojų, taigi, kodėl tai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu?

viešbutis valakampiuoseVisų pirma, jei švenčiate vestuves ar kitą šventę, ir nežinote, kur galėtų apsistoti jūsų šventės svečiai, galite būti tikri, kad šis viešbutis bus vienas geriausių pasirinkimų. Čia rasite pakankamai daug kambarių, kuriuose galės apsistoti jūsų svečiai. Tikėtina, kad jie tikrai liks patenkinti.

Skaityti straipsnį “Viešbutis Valakampiuose” »

Keltai: už ar prieš?

Šiandien galime rinktis sau patogiausią transporto priemonę, nes pasirinkimas gana platus: norint nuvykti į užsienio šalis, tai galime padaryti ir lėktuvu, ir autobusu ar automobiliu, ir keltu. Pastaruoju metu keltai tampa vis populiaresni, taigi, gana dažnai iškyla klausimas, ar ši transporto priemonė gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu.

keltaiGana dažnai nerimaujama, kad kelionės keltu užtrunka pakankamai ilgai, tad baiminamasi, kad kelionė bus pernelyg varginanti. Vis dėlto, tai nėra tiesa – keliaujant keltu galima atsipalaiduoti, ir patogiai įsitaisius skaityti knygą ar bendrauti su savo bendrakeleiviais. Keliaujant keltu paprastai netenka skųstis, kad čia pernelyg mažai vietos, ir nėra, kur ištiesti kojų. Su šia problema gana dažnai susiduriama tuomet, kada keliaujama autobusu. Turbūt nereikia nė sakyti, kad kelionės autobusu kartais būna tikrai varginančios, tačiau keliavę keltu paprastai pripažįsta, kad kelionė nebuvo varginanti ir neprailgo.

Svarbu tai, kad keliaujantys keltu gali pasiimti neriboto svorio bagažą, taigi, į kelionę galima pasiimti tiek daiktų, kiek tik jų gali prireikti. Nereikia baimintis, kad knyga ar kitoks laisvalaikio praleidimui skirtas daiktas svers papildomai, nes čia bagažo svoris nėra svarbus. Deja, keliaujantiems lėktuvu tuo tenka rūpintis vis dažniau, ypatingai tuo atveju, kai pasirenkamas tik rankinis bagažas – jo svoris tikrai labai ribotas, taigi, prieš imant vieną ar kitą daiktą, tenka gerai pasukti galvą, ar jis tikrai toks būtinas.

Gera naujiena ir gyvūnų mylėtojams – keltai yra ta transporto priemonė, kuria galite drąsiai gabenti ir savo augintinį. Nors ir reikės išpildyti tam tikrus formalumus, tačiau galėsite nesibaiminti dėl to, kur palikti savo augintinį. Jį galėsite pasiimti kartu su savimi, ir nesibaiminti, kad jūsų numylėtinis patirs pernelyg daug streso. Svarbu tai, kad augintinis turėtų skiepų pažymėjimą ir mikročipą, tačiau tuo turi pasirūpinti ir tie gyvūnų augintojai, kurie neplanuoja vykti į kelionę.

Taigi, kaip matome, keltai turi nemažai privalumų ir pranašumų prieš kitas transporto priemones. Keliauti keltu yra labai patogu, ir ši kelionė nekels streso nei jums, nei jūsų augintiniams.