Mėnesio archyvas: 2013 m. gruodžio mėn.

Paskola – kai pinigų reikia nedelsiant

Kartais nutinka taip, kad pinigų reikia tiesiog nedelsiant, ir tenka ieškotis, kas galėtų paskolinti tam tikrą sumą. Žinoma, tai ne visada yra labai malonu, ypatingai tais atvejais, kai pinigų reikia nedelsiant. Tokiu atveju bene geriausia išeitis – paskola, kuri nebūtinai turi būti suteikiama per ilgą laiką. Žinoma, jei imate paskolą būstui ar automobiliui, čia jau teks kreiptis į banką, ir visi formalumai gali užtrukti, tačiau, jei pritrūkote pinigų smulkesniems pirkiniams, pavyzdžiui, buitinei technikai, galite pasiimti ir vadinamąjį greitąjį kreditą.

Kaip viskas vyksta? Jums tereikia susirasti bendrovę, teikiančią paskolas, ir užsiregistruoti jos internetiniame puslapyje. Kad patvirtintumėte savo sąskaitos numerį, jums teks pervesti simbolinį vieno cento mokestį į bendrovės sąskaitą. Kartais nutinka taip, kad žmonės, įrašydami savo sąskaitos numerį, privelia klaidų, ir pinigai gali jų nepasiekti. Taigi, kad nekiltų tokių nesklandumų, reikalingas šis sąskaitos numerio patvirtinimas.

Registruojantis jums reikės užpildyti anketą, kurioje teks nurodyti savo asmeninius duomenis bei informaciją apie turimus įsiskolinimus. Vėliau ši anketa bus patikrinta bendrovės darbuotojų, tad meluoti tikrai nėra prasmės.Jei jūs turite pradelstų įsiskolinimų, paskolos jums negali būti teikiamos, tačiau, jei jūsų finansinėpraeitis „švari“, pinigai jus pasieks per labai trumpą laiką. Galėsite pasiskolinti pinigų sumą, kuri turės bus grąžinta per mėnesį ar kelias savaites arba pasiimti ilgalaikę paskolą (iki dvejų metų), ir įmokas mokėti kas mėnesį.

Skaityti straipsnį “Paskola – kai pinigų reikia nedelsiant” »

Šiltnamiai ir keletas klausimų apie juos

Kokie šiltnamiai yra geriausia? Ar brangi jų statyba? Šį darbą patikėti specialistams ar pasikliauti savo jėgomis? Šiuos klausimus ir pabandysime išgvildenti šiame straipsnyje.

Vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, kas yra geriausia, gana sudėtinga. Jei manote, jog daržininkystė bus nuolat propaguojama veikla, polikarbonatiniai šiltnamiai – bene geriausias pasirinkimas. Jų kaina skaičiuojama tūkstančiu litų  ar net keliais, tačiau tarnavimo amžius – 10 ir daugiau metų. Tad jei iš pažiūros įspūdingo dydžio sumą padalintume ir pažiūrėtume, kiek šiltnamis atsieina metams ar mėnesiui, skaičiai pasirodytų kur optimistiškesni. Negana to, polikarbonatinė medžiaga pasižymi itin geromis savybėmis:

·         Praleidžia tik naudingąjį saulės spindulių spektrą, kenksmingi ultravioletiniai spinduliai sulaikomi;

·         Augalai gaus  tiek saulės, kiek jiems reikia. Negresia perkaitimo ar nudegimo pavojus;

·         Ant statinio sienos nesikaupia kondensatas, galintis patekti ant augalų ir jiems pakenkti;

·         Pasižymi gera termoizoliacija, tad per dieną sukaupta šiluma augalai mėgaujasi  ir nakties metu.

·         Medžiaga tvirta ir atspari, jei nepakenks nedideli išorės pažeidimai.

·         Medžiagos lengvumas naudingas šiltnamį prireikus perkelti į kitą vietą.

Bene geriausia šio plastiko ypatybė – minėtų savybių pastovumo išlaikymas visą tarnavimo laiką: polikarbonatiniai šiltnamiai tokie pat kokybiški ir ką tik juos įsigijus, ir praėjus daugeliui eksploatacijos metų.

Tačiau kitas klausimas, ar minėtas variantas geriausias, jei šiltnamio reikalingumo laikas nėra tiksliai žinomas. Tokiu atveju patariame atsigręžti į įprastus plėvele dengtus šiltnamius, kuriuos, po kiekvieno (ar keleto) naudojimo sezonų gali tekti atnaujinti. Bet tai neblogas pasirinkimas „neapsisprendusiems“.

Į kitą – kainos – klausimą netiesiogiai atsakyta prieš tai. Polikarbonatiniai šiltnamiai yra brangūs ir reikalauja didelės vienkartinės finansinės investicijos (aišku, galimos paskolos, mokėjimai dalimis ir panašiai). Pasirinkus plėvelę (ar stiklą) pradinės investicijos nepasirodys aukštos, tačiau jos bus nuolatinės, norint statinį „prikelti“ ant kojų ir toliau naudoti.

Ir galiausiai – aš ar specialistas? Aišku, į tradicinio, plėvele dengto šiltnamio statybas specialisto tikriausiai nekviesime. Tačiau kalbant apie brangesnių medžiagų panaudojimą šią galimybę reikėtų apsvarstyti. Visų pirma, juk nenorėtume dėl patyrimo stokos sugadinti žaliavss. Negana to, toje srityje dirbantys žmonės turi galimybę įsigyti medžiagų mažesne kaina.